Skip to content

Keila linn

Keila linn

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11, 76608 Keila
Harjumaa

Kontaktisikud: 
Eike Käsi
abilinnapea
tel: 679 0700
e-post: eike@keila.ee

Jaanus Väljamäe
kultuurinõunik
tel: 679 0700
e-post: jaanus@keila.ee

Keila – 10 000 elanikuga linn Tallinnast paarkümmend kilomeetrit läänes. Keila linna on mõnus elukoht neile, kes ei soovi elada pealinna melus, vaid saada sellest mugavalt osa, kuid soovivad oma igapäevaelu veeta rahulikumas miljöös. Tervislike eluviisideks võimaluste loomine on üks Keila arengu prioriteet.

Keila on tänaseks pea 100 %-lt kaetud vee- ja kanalisatsioonitrassidega, mis tähendab, et igal linlasel on saadaval puhas ja hea kvaliteediga vesi. Linnas on palju heakorrastatud rohealasid ja parke, mis aitavad kaasa sellele, et linlastel on hingata puhas õhk lisaks nautida ka kaunis linnahaljastus.

Rohealade männimetsa on paigutunud suurepärased terviserajad, mis annavad võimaluse tegelda mitmekülgse terviseliikumisega: suusatamine, jalgpall, rulluisutamine, rattasõit, disc-golf, kepikõnd, ja mitmed teised alad.

Tervisekeskus pakub mitmekülgseid sportimis- ja lõõgastumisvõimalusi, lisaks on linlaste kasutada teisigi spordisaale. Linnas tegutsevad tugevad spordiklubid, kes viivad läbi erinevaid tervislikke üritusi linlastele (nt MTÜ Liikumisrõõm, SK Vask, korvpalliklubi, jalgpalliklubi, jt).

Mitmed traditsioonid on seotud liikumise ja tervisega. Üks hea näide terviseliikumise propageerimisel on kindlasti Keila päev, kui linnarahvale  korraldatakse erinevaid võistlusi. Samal ajal toimuval laadal  on tavaks saanud tervisetoodete tutvustused, räägitakse tervislikest eluviisidest ja nendeni viivatest harjumuste kujundamisest.

Keilas viiakse läbi pikamaasarja (suusatamine, rattasõit, ujumine), suusapäevi, ratta- ja orienteerumisvõistlusi, disc-golfi üritusi. Iga aasta mais toimub südamenädala raames terviseliikumise üritus linnarahvale. Tore üritus on tervisekeskuse korraldatud erinevatest  spordialadest koosnev võistlussari ettevõtete võistkondadele.