Skip to content

Pärnu linn

Pärnu linn

Pärnu Linnavalitsus
Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu
Pärnumaa

Kontaktisikud: 
Kärolin Nirk
rahvatervise spetsialist
tel: 444 8123
e-post: karolin.nirk@parnu.ee

Katrin Alliku
linnaarengu vanemspetsialist
tel: 444 8362
e-post: katrin.alliku@parnu.ee

Päikeseline Pärnu on Eesti Suvepealinnaks aastast 1996, kuid kuurordi traditsioonid ulatuvad siin aastasse 1838, mil avati esimene supelasutus. Pärnu on jäänud Eesti suurimaks ja armastatuimaks kuurordiks tänaseni. Linna suurepärane asukoht, lauge liivarand, värske õhk, rohelised pargid lisaks kvaliteetsetele ravi- ja lõõgastusteenustele tagavad Pärnu kuurordi populaarsuse. 

Pärnu linn on Eesti Tervislike linnade võrgustiku asutajaliige. 2001. aastast alates osaleb Pärnu aktiivselt ka WHO Euroopa Tervislike Linnade Võrgustiku tegevuses. See on andnud linnale kogemusi mitmetes arenguga seotud valdkondades ja loonud võimaluse saada teistelt Euroopa linnadelt teadmisi ja kogemusi. Pärnu linna aktiivne terviseedenduslik tegevus rahvusvahelisel tasandil on leidnud äramärkimist ka tunnustuskirjaga.

Pärnu linna arendamisel väärtustatakse linnakeskkonda ja elutingimusi. Regulaarselt kogutakse linna rahvatervise näitajaid. 2017. aastal koostati linna terviseprofiil. Suur osa investeeringuid on suunatud elukeskkonna parandamisele (2010 valmis rekonstrueeritud Rannapark, 2011 Vallikäär). Lähiaastatel on kavas ehitada juurde kergliiklusteid, rajada linnaruumi enam jalgrattaparklaid, tähistada terviseradu jms. Linn toetab ka kohalikke terviseprojekte.

Linnal on rida partnereid mittetulundusühingute ja organisatsioonide näol, kellega koos viiakse läbi terviseüritusi ja kujundatakse tervislikku eluviisi elanike seas. Üritustest suurim on Jüri Jaansoni kahesilla jooks, kahesilla kepikõnd ja tervisekäimine. Regulaarselt toimuvad järgmised terviseüritused: aastajooks, kadrijooks, meremiilijooks, ranna rahvajooks, ranna aeroobika, kepikõnni päevad, tervisekäimine, rattaralli.

Kõik Pärnu linna neliteist lasteaeda on ühinenud Tervist Edendavate Lasteaedade Võrgustikuga. SA Pärnu Haigla on liitunud Tervist Edendavate Haiglate Võrgustikuga. 

Alates 2005. aastast korraldab linn koos Zonta Klubiga igaaastaseid Tervisekonverentse, kus antakse välja aasta parima tervisedendaja tiitel.

2013. aastal tähistatakse Pärnu kuurordi 175. aastapäeva. Märkimist väärib ka fakt, et Eesti Spaaliidu kriteeriumite järgi asub Pärnus kolm ravispaa nõuetele vastavat spaahotelli (Eestis kokku kaheksa).

Pärnu on linn, mis toob naeratuse suule ja paneb päikese hinges särama.